Autor fotografie : Mgr.Martin Bujna
Zobraziť na veľkej mape

Klokoč - 661 m n. m.

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Vrch Koloč nachádzajúci sa v pohorí Malé Karpaty neďaleko Plaveckého Podhradia nepatrí k známym a hojne vyhľadávaným, je však veľmi zaujímavý a nevšedný. Svojím charakterom je úplne odlišný od okolitých vrchov, pôsobí, akoby ani nepatril do Malých Karpát. Jeho vrcholovú časť tvorí trávnatý hrebeň s množstvom osamelých čudesne pokrútených stromov a deravých sopečných kameňov tvorených čiernou vyvretou horninou zvanou metafyr. Originálny vzhľad dodávajú vrchu i bohaté porasty divozelu. Vrchol Klokoča označuje drevený kríž. Z vrcholu i celého vrcholového hrebeňa sa otvárajú krásne výhľady na Malé Karpaty a okolie. Juhovýchodný svah vrchu pokrýva prírodná rezervácia Klokoč s bohatou škálou chránených rastlín a živočíchov. Na Klokoč vedú viaceré značkované turistické chodníky. Východiskami túr môže byť Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Sološnica, ale napríklad i Dolné a Horné Orešany.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Malacky (Bratislavský kraj)

GPS: 48,472724 17,309359

Kontakt

Adresa: Malé Karpaty, Plavecké Podhradie, 906 36

Web: http://www.horneoresany.sk/klokoc.htm

Komentáre

      
Dušan Karol 24.07.2023 o 14:43
V príspevku o Klokoči uvádzate, že je tam metafyr. Zrejme nejaký prevzatý preklep (napr. zo stránky Horných Orešian). Na danej lokalite sa vyskytuje melafýr. Prosím o opravu. Ďakujem pekne.
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií