Lyžiarske stredisko Vrátna Free Time Zone

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Vrátna Free Time Zone patrí k najväčším a najnavštevovanejším lyžiarskym a športovým strediskám na Slovensku. Je situovaná v nádhernom prostredí Malej Fatry a zahŕňa niekoľko rôznych lokalít: Paseky, Poludňový Grúň, Chleb a Príslop. Nachádza sa tu dovedna 17 zjazdoviek rôznych obťažností (niektoré z nich sú umelo zasnežované), 12 vlekov a 2 lanovky. Na niektorých tratiach je možnosť večerného lyžovania.
Okrem lyžiarov (pokročilých i začiatočníkov) si vo Vrátnej užijú aj snowboardisti či vyznávači extrémneho lyžovania a snowkitingu. Snowkiting je jazda na lyžiach či snowboarde za použitia ťažného šarkana poháňaného vetrom. Lokalita Vrátna – Chleb je jednou z najznámejších snowkitingových lokalít v Európe, chodia sem jazdiť profíci z celého sveta. V stredisku nájdeme i bežkárske trate, freeride zóny a detský park.
V lete je najväčšou atrakciou celoročne prevádzkovaná 8-miestna kabínková lanovka na vrch Chleb.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Žilina (Žilinský kraj)

GPS: 49,22895 19,035521

Kontakt

Adresa: Terchová, 013 06

Telefón: +421 903 266 231

Email: infocentrum@vratna.sk

Web: http://zima.vratna.sk/

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: http://zima.vratna.sk/

Vstupné: http://zima.vratna.sk/

 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií